Tartaletė su šokoladiniu kremu ir sūdyta kokosų karamele

Traški tartaletė pripildyta kepintais lazdyno riešutais, minkšta rafaelo skonio karamele (kaip sesuo įvardijo) ir šilkiniu šokoladiniu kremu “Puro” iš @italiskakrautuvele
Puikiai subalansuotas saldumas. Paties cukraus čia naudota mažiau, o šokoladinis kremas iš viso yra be pridėtinio cukraus. Šis šokoladinis kremas, pagamintas iš aukščiausios kokybės ingredientų, turi net 35% Pjemonto lazdyno riešutų ir tinka netoleruojantiems glitimo.

Formeles skersmuo 24 cm.

Ko reikės?

Pagrindui:
180 gramų pilno grūdo avižinių dribsnių
100 gramų migdolų miltų
30 gramų kukurūzų krakmolo
80 gramų tirpinto kokosų aliejaus
50 gramų medaus/klevų sirupo
Žiupsnelio druskos

Viduriniam sluoksniui:
400 gramų/skardinės plakamosios kokosų grietinėles (naudojau “Natures Charm“)
50 gramų kokosų cukraus
Ketvirtadalį a. š. druskos
100 gramų lazdyno riešutų

Viršutiniam:
150 gramų @italiskakrautuvele tepamo šokoladinio kremo “Puro”
100 gramų lazdyno riešutų

Kaip gaminti?

1. Sumaišykite visus pagrindo ingredientus ir sudėkite į tartaletės formą. Pirštais ar mentele formuokite pagrindą, viską tolygiai paskirstykite. Palaikykite 30 minučių šaldytuve.
2. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių ir joje apie 10 min paskrudinkite lazdyno riešutus. Po to nulupkite nuo jų odeles.
3. Po riešutų į orkaitę keliauja tartaletės pagrindas. Kepkite apie 20-25 min.
4. Sumaišykite kokosų grietinėlę su kokosų žiedų cukrumi ir druska. Viską užkaitinkite ant vidutinės kaitros. Kai ingredientai užvirs – šiek tiek sumažinkite kaitrą. Karamelę virkite maždaug 15-20 minučių, kol viskas sutirštės. Nepamirškite jos nuolat maišyti. Kai masė taps pakankamai tiršta ir patamsės – galite išjungti kaitlentę.
5. Ant kiek atvėsusio tartaletės pagrindo sudėkite 100 gramų smulkintų lazdyno riešutų ir ant viršaus supilkite karamelę. Jei karamelę gaminotės iš ankščiau ir laikant šaldytuve ji atvėso – pašildykite dar kartą. Viską palaikykite šaldytuve kol karamelė šiek tiek sustings.
6. Garų vonelėje pašildykite @italiskakrautuvele tepamą šokoladinį kremą “Puro” ir jį supilkite ant karamelės. Viską gražiai paskirstykite. Pabarstykite smulkintų lazdyno riešutų.
7. Tartalelę dėkite į šaldytuvą ir laikykite apie 5 valandas kol viskas sustings. Geriausia laikyti per naktį.

Skanaus!

Receptas sukurtas bendradarbiaujant su „Itališka krautuvėle”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *