Kreminis pomidorų risotto

Šį kartą išbandžiau pomidorų risotto ir galiu pasakyti, kad jis gavosi labai skanus! Kadangi šie raudonskruosčiai yra kepti – jie nėra rūgštūs. Šis kreminis risotto puikiai tinka kai norėsis kiek ypatingesnės vakarienės. Ir geriausia, kad jai pagaminti nereikės labai daug laiko ir pastangų, o skonis tikrai labai geras.

2 porcijos

Ko reikės?

160 gramų Arborio ryžių
260 gramų šviežių pomidorų
50 gramų parmezano
25 gramų sviesto
1 vid. dydžio svogūno
2 skiltelių česnako
Apie 600 ml sultinio (vandenyje ištirpinkite prieskonių kubelį)
Druskos, pipirų
Papildomai, bet nebūtina: 100 ml balto sauso vyno

Patiekimui:
Burrata
Keptų pomidorų
Šviežio baziliko lapelių

Kaip gaminti?

Pomidorų tyrę:
1. Į keptuvę sudėkite smulkiai pjaustyto česnako skiltelę ir apkepkite. Sudėkite pomidorus ir kepkite apie 5-10 minučių kol viskas taps ryškiai oranžinės spalvos. Tai reiškia, kad yra išgautas maksimalus skonis. Pomidorai tampa saldesni, o skonis labiau koncentruotas. Jeigu kepsite pomidorus per trumpai – jie bus rūgštus.
2. Atvėsus pomidorams juos sutrinkite maisto trintuvėje.

Risotto:

1. Keptuvėje išlydykite 15 gramų sviesto, sudėkite smulkiai pjaustytą svogūną ir kepkite kelias minutes. Išspauskite česnaką ir vėl viską pakepinkite.
2. Į keptuvę sudėkite ryžius, viską sumaišykite ir pakepinkite kelias minutes.
3. Jei naudosite vyną – į keptuvę supilkite baltą sausą vyną ir kepkite kol išgaruos alkoholis (šis žingsnis nebūtinas).
4. Į keptuvę sudėkite pomidorų tyrę. Pradėkite pilti sultinį, bet po truputi. Jis būtinai turi būti šiltas. Įpilkite samtį sultinio, tada maišykite ir virkite, kol skystis susigers į ryžius. Taip kartokite kol ryžiai išvirs. Tik pasistenkite jų nepervirti.
5. Perbraukite mentele per keptuvę ir jeigu masė nesubėga atgal – vadinasi risotto yra puikios konsistencijos.
6. Galiausiai viskam išvirus, į ryžius sudėkite likusį sviestą, smulkiai tarkuotą parmezaną, bei prieskonius – druską ir pipirus. Viską gerai išmaišykite.
7. Dėkite risotto į lėkštes, gardinkite burrata, ant česnako pakepintais pomidoriukais ir šviežiais baziliko lapeliais.

Skanaus!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *